Instrukcja korzystania z BIP PDF Drukuj

1. Przeglądanie stron
Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.
Na dole każdej strony znajduje się metryczka (dostępna po kliknięciu na ikonce) z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Menu podmiotowe i Menu przedmiotowe zawiera informacje na temat funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

4. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):
Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail)
Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
Statystyki - Najczęściej odwiedzane dokumenty oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon.
Instrukcja korzystania - niniejszy dokument.
Inne informacje - zbiór informacji na temat sposobu dostępu do danych publicznych nie ujętych w BIP.

3. W menu Przetargi znajdują się zamówienia publiczne (Zamówienia publiczne podlegające Ustawie o Zamówieniach Publicznych, Zamówienia publiczne niepodlegające tej Ustawie, Zamówienia publiczne zakończone (rozstrzygnięte i nie), Zamówienia publiczne usunięte)  kolejno jeden pod drugim w pakietach po 10 (stronicowanie). Metryczka dotyczy strony (grupy), metryczka każdego zamówienia znajduje się na stronie konkrentego zamówienia.

4. Konkursy publikowane są na jednej stronie, jeden pod drugim, w kolejności chronologicznej odwrotnej (najnowsze na górze). Każda zmiana treści opisu konkursu (w tym jego dat, nazwy itd) jest archiwizowana wraz z powodem wprowadzenia zmian. Także usunięte konkursy są archiwizowane wraz z powodem usunięcia.

5. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

6. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
Pod głownym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

7. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.


Wytworzył: Mariusz Witkowski
Data informacji: 2013-05-01 18:43:18
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2013-05-01 23:20:54
Odsłon: 4945
Dziennik zmian